Holy Ghost Wood Dale (rano) - Sobota
I C

Język Polskiz 4 Maja
Zadanie Domowe:
1. Czytać strona 51 pt. „Dżem wiśniowy” (czerwona książka)
2. Ćwiczenia na stronach 48-49 (biała książka)
3. W niebieskich książkach (ćwiczenia) dzieci maja wklejone fragmenty wierszy, które będą recytować na zakończenie roku szkolnego. Proszę ćwiczyć z dziećmi, aby wszyscy uczniowie znali swoje teksty.
4. Podaję link do piosenki jaką nasza klasa będzie śpiewać na zakończenie roku: https://www.youtube.com/watch?v=A9eK45MPfkg
Proszę ćwiczyć z dziećmi, aby miały utrwalony tekst piosenki.

Komunikat: 18 maja będzie uroczyste zakończenie roku szkolnego w szkole Holy Ghost. Więcej szczegółów będzie podane za tydzień.

Takie treści przerabialiśmy na lekcji:
1. Słuchanie fragmentu wiersza pt. „Dżem.” Krótka rozmowa na temat treści wiersza.
2. Analiza i synteza wyrazów: „dżem” i „drzewo.”
3. Wprowadzenie liter „dż,” „drz.”
4. Uzupełnianie ćwiczeń (niebieska książka) str. 52-53.
5. Opis ilustracji str. 50 (czerwona książka).
6. Czytanie sylab i wyrazów str. 50 (czerwona książka).
7. Czytanie dialogu str. 51 (czerwona książka). Wprowadzenie pojęcia dialog.
8. Sprawdzenie rozumienia treści dialogu.

Szczęść Boże,
Katecheza # 28 Maryja z Guadalupe - patronka obu Ameryk. ( str. 66-67)
Na podstawie Książeczki pt: "Matka Boża z Guadalupe" uczniowie zapoznali się z historią objawień Matki Bożej Indianinowi Juan Diego. Obejrzeli zdjęcia cudownego obrazu na tilmie czyli indiańskiego płaszcza tkanego z włókien agawy, na którym ukazan jest wizerunek Maryji. Patrząc na obraz Matki Bożej , kolorowali na str. 67
W miesiącu maju będziemy uczestniczyć w nabożeństwie majowym.
W domu: pokoloruj kopie- "Juan Diego wędruje do Matki Bożej z Guadalupe.
Zgłaszamy się jeszcze z modlitwami.
Powtarzamy piosenkę pt. "Bóg nie umarł - Jezus żyje..."

W zastępstwie katechezę prowadziła wychowawczyni

Maryjo Królowo Polski i świata - módl się za nami.

Zadanie Domowe:
1. Czytać strona 49 pt. „Wycieczka” (czerwona książka)
2. Ćwiczenia na stronach 46-47 (biała książka)
3. W niebieskich książkach (ćwiczenia) dzieci maja wklejone fragmenty wierszy, które będą recytować na zakończenie roku szkolnego. Proszę ćwiczyć z dziećmi, aby nauczyły się tekstów na pamięć.
4. Jeśli państwo planują wybrać się na paradę z okazji 3-go maja, to proszę przynieść wydrukowane i wypełnione formy na następne zajęcia (27 kwietnia). Rodzic musi jechać z dzieckiem. Informacje o miejscu i godzinach są podane na formie wyjazdowej która była wysłana przez zarząd.

Takie treści przerabialiśmy na lekcji:
1. Słuchanie fragmentu wiersza pt. „O dzwonku szkolnym.” Rozmowa na temat treści. Wyjaśnianie niezrozumiałych wyrazów.
2. Słuchanie odgłosów i szumu morza, portu rybackiego, portu morskiego.
3. Gdzie można zobaczyć dzwonki? (kościół, sanki, szkoła, telefon, alarm, straż).
4. Dłuższe wypowiedzi dzieci na temat ilustracji str. 48 (czerwona książka).
5. Analiza i synteza wyrazów: „dzwonek,” „dźwig” i „dzieci.” Budowa modeli wyrazów.
6. Wprowadzenie dwuznaków „dz,” „dź,” „dzi.” Różny zapis głosek.
7. Czytanie wyrazów z nowymi głoskami.
8. Czytanie tekstu pt. „Wycieczka.” Sprawdzenie rozumienia treści.
9. Praca w ćwiczeniach (niebieska książka) str. 50-51.
10. Zabawa dydaktyczna pt. „dzwonek szczęścia.” Każde dziecko wypowiada sylabami dowolne życzenie, mile słowo, do wybranego kolegi.
Katecheza #28 Wniebowstąpienie Pana Jezusa. (str. 64-65)
Na podstawie Biblii ( M 16, 15)i ilustracji uczniowie pogłębili wiedzę i wiarę na temat Wniebowstąpienia Pana Jezusa . Po 40 dniach od Zmartwychwstania Pan Jezus wstąpił do nieba ( uniósł się) aby nam przygotować miejsca. Zasmuconym apostołom zapowiedział, że ześle im Ducha Świętego, który ich umocni i doda odwagi.
ZAPAMIĘTAJ !
-/ Pan Jezus dał apostołom ważne zadanie " Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię - czyli nauczajcie modlitw i przykazań.

W domu: dokończ kolorować i uzupełnij na str.65 - na lekcji pracowaliśmy z ćw. 1, proszę dokończyć jeśli nie zdążyłeś uzupełnić z tablicy i dokończ ćw. 2 -Kto skończył, otrzymał ocenę i nagrodę - gumkę.
Uczymy się modlitwy, które powinniśmy znać i umieć aby otrzymać na świadectwie ocenę bardzo dobrą i "Dużą 5" przy Tabeli Ocen, - Proszę sprawdzić -
Uczniowie bardzo proszą Rodziców o pomoc, bo sami jeszcze nie poradzą - tak mówią na katechezie a ja im wierzę :)

Jezu ufam Tobie !
Religiaz 23 Marca
Kochani Uczniowie
Uczymy się piosenkę na zakończenie roku szkolnego - bo na wakacje wyruszymy z Panem Jezusem .
Słowa piosenki: a melodia to link poniżej
Bóg nie umarł - Jezus żyje !
- daj Mu ręce swe. (klap , klap)
- daj Mu serce swe ( puk ,puk)
- daj Mu nogi swe ( tup, tup)
- daj Mu duszę swą ( uuuu)
On moim Panem jest !
Link z piosenką. https://youtu.be/9j8hknQ2DZM

Zapraszam do śpiewu, na lekcji będziemy ćwiczyć jeszcze gesty . Dobrej zabawy i dużo radości .

Salabaj Jadwiga