Fundusz Stypendialny Polskiej Katolickiej Szkoły im. św. Faustyny Kowalskiej

W 2014 roku Polska Szkoła im. św. Faustyny Kowalskiej założyła fundację stypendialną, której celem jest przyznawanie stypendiów absolwentom naszej szkoły. Studia to spory wydatek, dlatego Polska Szkoła chce pomóc swoim absolwentom.

Szanowni Uczniowie i Rodzice!

Przy Polskiej Szkole im. św. Faustyny Kowalskiej działa fundacja stypendialna, której celem jest przyznawanie stypendiów absolwentom naszej szkoły. W roku 2024 o stypendia w wysokości $2,000 dolarów na osobę mogą ubiegać się uczniowie, którzy spełniają następujące kryteria:

• ukończyli trzy lata liceum w Polskiej Szkole im. św. Faustyny Kowalskiej w Lombard w ostatnich dwóch latach (w maju 2022 r. lub w maju 2023 r.)
  • zdali maturę
  • zostali przyjęci na studia (college lub uniwersytet)
  • nie zalegają z opłatami za czesne w szkole

Ubiegających się o stypendium prosimy o wypełnienie załączonego podania i dołączenie następujących załączników:

• Kserokopię ID ze zdjęciem
  • Kserokopię świadectwa ukończenia liceum
  • Potwierdzenie wpisu na listę studentów (enrollment verification letter)
  • Wypracowanie w języku polskim na jeden z niżej podanych tematów:

1. Czym jest dwujęzyczność i jakie są jej zalety?
  2. Moje historie rodzinne.
  3. Zawsze będę bronił... Okaż się dojrzałym człowiekiem i napisz w obronie jakich wartości jesteś gotowy stanąć.

Wypracowanie powinno zawierać od 600 do 1000 słów i być napisane z użyciem polskich liter. Strony pracy powinny być ponumerowane. Wypracowanie musi być wysłane w formie pdf i spełniać następujące parametry:

• Times New Roman (rozmiar czcionki 12)
  • Podwójne odstępy między wierszami
  • Marginesy na 1 cal
  • Tytuł pracy wpisany na górnym środku pierwszej strony

Prosimy nie podpisywać prac i nie dodawać zdjęć. Szkoła zastrzega sobie prawo do publikacji fragmentów prac w sposób nieidentyfikujący autora.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie wniosku i przesłanie go wraz z załącznikami na email: stypendium@szkolawlombard.org do 31 marca 2024 r.

Po otrzymaniu zgłoszenia wyślemy do państwa e-mail potwierdzający. Jeśli państwo nie otrzymają potwierdzenia do 48 godzin, prosimy o niezwłoczny kontakt z Komisją Stypendialną (nr telefonów poniżej). Ogłoszenie tegorocznych stypendystów nastąpi w maju 2024 roku a wręczenie nagród podczas akademii kończącej obecny rok szkolny.

Dodatkowych informacji można uzyskać dzwoniąc na poniżej podane numery telefonów:

• (630) 492 3188 (Anna) lub
  • (847) 691 0972 (Beata)

Zachęcamy także do kontaktu z innymi organizacjami oferującymi stypendia:

Zachęcamy wszystkich absolwentów do ubiegania się o stypendium!

Stypendium 2023/2024

Stypendyści: Veronica Chom, Sebastian Kozlowski, Olivia Luszczek, Kacper Stankiewicz

Stypendium 2022/2023

Stypendyści: Emily Jakubek, Veronika Sroka, Justyna Szkaradek

Stypendium 2021/2022

Stypendyści: Emilia Pawlowski, Konrad Liberda, Eva Sadowski

Stypendium 2019/2020

Stypendyści: Natalie Włodarz, Kacper Bielarczyk, Dorota Wulw

Z trzech tematów wypracowań:

1. Czy łatwo być Polakiem w Stanach Zjednoczonych? Co daje ci przynależność do polskiej społeczności?
  2. Jak sobie wyobrażasz swoje miejsce w świecie za 20lat? Czy uważasz że twoje polskie korzenie przetrwają?
  3. Nauka języka polskiego w czasie pandemii

Uczniowie najczęściej pisali na temat nr 1, doceniając głównie wkład rodziców i Polskiej Szkoły. Nagrodzonym gratulujemy a tegorocznych maturzystów zachęcamy do składania podań o stypendium w przyszłym roku!

Stypendium 2018/2019

Stypendyści: Julia Naronowicz, Arthur Małyszko, Bartosz Włodarz

Z trzech tematów wypracowań:

1. Polonia w USA ma dwie ojczyzny Polskę i Amerykę - czy chciałbyś/chciałabyś mieszkać w Polsce? Dlaczego?
  2. Opisz osobę, instytucję lub wydarzenie, dzięki którym lepiej poznałeś Polskę.
  3. W 2019 roku mija 80 lat od wybuchu II wojny światowej. Jak w Polsce obchodzi się tę rocznicę?

Uczniowie najczęściej pisali na temat nr 2.