Zatrudnienie

Otrzymujemy bardzo wiele listów i zapytań na temat możliwości zatrudnienia w naszej szkole, szczególnie od osób z Polski, które przypadkowo trafiły na szkolną stronę internetową i są zainteresowane przyjazdem do Stanów Zjednoczonych.

Wobec tego pragniemy wyjaśnić, jakie są zasady zatrudnienia i działania polskiej szkoły na ziemi amerykańskiej. Każdy zatrudniony w naszej szkole nauczyciel powinien posiadać, oprócz odpowiedniego wykształcenia, stały pobyt (zieloną kartę), pozwolenie na pracę oraz social security.

Polska Szkoła im. Św. Faustyny jest szkołą sobotnią, to znaczy zajęcia odbywają się głównie w soboty, przez 4 godziny lekcyjne, a w ramach zajęć uczniowie mają lekcje polskiego, religii, historii i geografii Polski. Przez cały tydzień nasi uczniowie uczą się w szkołach amerykańskich. Nauczyciele są więc zatrudnieni w ograniczonym wymiarze godzin, najczęściej praca w polskiej szkole jest ich zajęciem dodatkowym. Mamy nadzieję, że te informacje usatysfakcjonują wszystkich zainteresowanych.