St. Joseph Addison - Wtorek
I wA

Katecheza : # 30 - Na wakacje z Panem Jezusem.
W maju modlimy się do Maryi - Matki Boga i ludzi.
Nasze wakacje z Panem Jezusem to znaczy : pamiętamy o Panu Bogu, codzienna modlitwa i niedzielna Msza Święta.
ŻYCZĘ RADOSNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI !
Na lekcji przypomniałam uczniom słowa wypowiedziane z krzyża przez Pana Jezusa, a skierowane do Maryji i ucznia Jana. Pan Jezus powiedział do ucznia "Oto Matka twoja" a do Maryi : "Oto syn Twój"- tymi słowami Pan Jezus Swoją Matkę oddał nam wszystkim.
W miesiącu maju modlimy się do Matki Bożej słowami " Litanii Loretańskiej " i prosimy o Jej wstawiennictwo u Pana Jezusa, bo przecież to na prośbę Maryi Pan Jezus uczynił pierwszy cud na weselu w Kanie .
Na katechezie dzieci modliły się słowami Litanii Loretańskiej - czytałam zawołania a uczniowie dopowiadali - "módl się za nami"...

Uwaga:
- dziękuję serdecznie za uczenie dzieci słów piosenki pt. : "Bóg nie umarł, Jezus żyje"... uczniowie bedą prezentować na zakończenie roku szkolnego 11 maja.

- Nabożeństwo majowe dla dzieci w kościele w Lombard będzie odprawiane za Centrum Pastoralnym - w środy o godz. 6:00 pm

"Maryjo, Królowo Polski !
Jestem przy Tobie,
pamiętam o Tobie
i czuwam na każdy czas".
Zadanie Domowe:
1. Czytać strona 51 pt. „Dżem wiśniowy” (czerwona książka)
2. Ćwiczenia na stronach 48-49 (biała książka)
3. W niebieskich książkach (ćwiczenia) dzieci maja wklejone fragmenty wierszy, które będą recytować na zakończenie roku szkolnego. Proszę ćwiczyć z dziećmi, aby wszyscy uczniowie znali swoje teksty – na obecna chwile tylko dwoje zna swój tekst.
4. Jeśli państwo planują wybrać się na paradę z okazji 3-go maja, to proszę przynieść wydrukowane i wypełnione formy na następne zajęcia (30 kwietnia). Rodzic musi jechać z dzieckiem. Informacje o miejscu i godzinach są podane na formie wyjazdowej która była wysłana przez zarząd.

Komunikat: 7 maja będzie uroczyste zakończenie roku szkolnego w szkole St. Joseph. Więcej szczegółów będzie podane za tydzień.

Takie treści przerabialiśmy na lekcji:
1. Słuchanie fragmentu wiersza pt. „Dżem.” Krótka rozmowa na temat treści wiersza.
2. Analiza i synteza wyrazów: „dżem” i „drzewo.”
3. Wprowadzenie liter „dż,” „drz.”
4. Uzupełnianie ćwiczeń (niebieska książka) str. 52-53.
5. Opis ilustracji str. 50 (czerwona książka).
6. Czytanie sylab i wyrazów str. 50 (czerwona książka).
7. Czytanie dialogu str. 51 (czerwona książka). Wprowadzenie pojęcia dialog.
8. Sprawdzenie rozumienia treści dialogu.
Szczęść Boże,
Katecheza # 28 Maryja z Guadalupe - patronka obu Ameryk. ( str. 66-67)
Na podstawie Książeczki pt: "Matka Boża z Guadalupe" uczniowie zapoznali się z historią objawień Matki Bożej Indianinowi Juan Diego. Obejrzeli zdjęcia cudownego obrazu na tilmie czyli indiańskiego płaszcza tkanego z włókien agawy, na którym ukazan jest wizerunek Maryji. Patrząc na obraz Matki Bożej , kolorowali na str. 67
W miesiącu maju będziemy uczestniczyć w nabożeństwie majowym.
W domu: pokoloruj kopie- "Juan Diego wędruje do Matki Bożej z Guadalupe.
Zgłaszamy się jeszcze z modlitwami.
Powtarzamy piosenkę pt. "Bóg nie umarł - Jezus żyje..."

Maryjo Królowo Polski i świata - módl się za nami.

Religiaz 12 Marca
Uczymy się piosenkę na zakończenie roku szkolnego - bo na wakacje wyruszymy z Panem Jezusem .
Słowa piosenki: a melodia to link poniżej
Bóg nie umarł - Jezus żyje !
- daj Mu ręce swe. (klap , klap)
- daj Mu nogi swe ( tup, tup)
- daj Mu serce swe ( puk ,puk)
- daj Mu duszę swą ( uuuu)
On moim Panem jest !
Link z piosenką. https://youtu.be/9j8hknQ2DZM

Zapraszam do śpiewu, na lekcji będziemy ćwiczyć jeszcze gesty . Dobrej zabawy i dużo radości .

Salabaj Jadwiga