St. Joseph Addison - Wtorek
IV wA

NA WAKACJE Z PANEM JEZUSEM
Zakończyliśmy szczęśliwie rok katechetyczny. Uczniowie oceniali swoją pracę na lekcjach religii.
Dziękuję Uczniom i Rodzicom za cały rok nauki, za prowadzenie swoich dzieci do Boga a pani Wychowawczyni Alicji za współpracę i radosną pomoc.
Takim pięknym religijnym akcentem tego roku szkolnego była 10 kwietnia 2024 r. uroczyście obchodzona Rocznica Komunii Świętej uczniów klas czwartych do której pięknie się przygotowali. W tej Mszy św wzięło udział 62 uczniów klas czwartych, na dar Ołtarza złożyli ofiarę $ 651 - co ujęte zostało w Biuletynie Niedzielnym - kościoła w Lombard z dn.14 kwietnia 2024r.
Życzę pięknych i bezpiecznych wakacji, pamiętajcie o codziennej modlitwie i o niedzielnej Mszy Świętej.
Z modlitwą
Katechetka Barbara Stano
CZYTANKA
Naucz się czytać płynnie tekst " Mały Henio" str166.

ĆWICZENIA
Dokończ ćwiczenia które robiliśmy w klasie.- 1 i 2 str 172 , 3 i 4 str 173.
Wykonaj zadanie 14 str 177 a korzystając ze słownika ortograficznego wykonaj zadania 17 i 18 str 179.

Wyćwicz słowa piosenki " Jedziemy na wakacje" oraz tekst roli na przedstawienie.
Katecheza # 25 Dawid i Goliat. (str. 52-53). # 26 Dawid królem Izraela.(str.54-55)
Na katechezie uczniowie zapoznali sie z historią Dawida, który zwyciężył Goliata, bo zaufał w moc Boga. Został namaszczony na króla Izraela.
W domu: dokończ na str. 53 i 55 jeśli nie dokończyłeś na lekcji. Przygotuj się do powtórzenia materiału - ustnie.

W zastępstwie katechezę prowadziła Katechetka Maria Szkaradek

Maryjo królowo Polski jestem przy Tobie, pamiętam o Tobie i czuwam na każdy czas.

Kupiecka Alicja