Wieczność odsłoni wiele rzeczy, o których teraz milczę.

- św. Faustyna Kowalska

Pobierz elektroniczną kopię
najnowszego biuletynu szkolnego:

Głównym celem szkoły jest zapoznawanie młodzieży z kulturą polską i nauką języka polskiego. Szkoła dąży do przekazania polskich wartości kulturowych i religijnych.

Program nauczania obejmuje język polski, naukę religii, historię i geografię Polski. Do pracy z dziećmi i młodzieżą zatrudniamy starannie wyselekcjonowanych nauczycieli i katechetów z doświadczeniem nabytym zarówno w Polsce jak i USA. Są wśród nich filolodzy języka polskiego, specjaliści w zakresie nauczania początkowego. Bardzo silną stroną Grona Pedagogicznego jest umiejętny kontakt z uczniem, wpływający zasadniczo na motywację dziecka do nauki w polskiej szkole. Nauczyciele wiedzą dokładnie jak motywować uczniów do nauki poprzez ciekawy i przede wszystkim przydatny dla nich program nauczania, który uwzględnia ich potrzeby i możliwości.

Program nauczania w naszej szkole obejmuje przedszkole, zerówkę, szkołę podstawową (kl. I do VIII) oraz trzyletnie gimnazjum. Używamy podręczników zarówno z Polski (te same, z których uczą się dzieci w kraju) oraz podręczniki przygotowane za granicą, specjalnie dla Polonii. Nasza Szkoła posiada akredytację Illinois State Board of Education.

Numery kontaktowe

Administracja/Zapisy/Podręczniki
Skarbnik

Wiadomości

W tym dziale znajdziecie najnowsze wiadomości i informacje dotyczące bieżącej działalności szkoły.

Lokalizacja Szkoły

Lokalizacja budynków przedszkola, szkoły podstawowej, oraz klas licealnych.

Znajdź nas

Rozkład zajęć

St. Joseph School

Wtorek 5:30pm - 8:30pm

Addison Trail High School (ATHS)

Piątek 5:30 pm - 8:30pm

Sobota (I zmiana) 8:15am - 11:15am

Sobota (II zmiana) 11:45am - 2:45pm

Holy Ghost School

Sobota (I zmiana) 8:45am - 11:45am

Sobota (II zmiana) 12:15pm - 3:15pm

Wiecej informacji

Najczęstsze pytania

W części zawierającej często zadawane pytania można znaleźć wyjaśnienia zagadnień dotyczących naszej szkoły.

Zadania Domowe

Zadania domowe dla poszczególnych klas na najbliższe zajęcia szkolne.

Sponsorzy Naszej Szkoły: